אולפני רדיו - הבינתחומי הרצליה
בית ספר סמי עופר לתקשורת
האולפנים
מתקני הרדיו הם מהמתקדמים ביותר בישראל ובעולם כולו וכוללים מערכות סאונד, תוכנות שידור חדשניות וציוד וידאו דיגיטאלי מקצועי. במקביל לשידורי ה-FM, התשתית הקיימת מאפשרת שידור באיכות גבוהה של אודיו ווידאו במדיה אחרים ובהם אינטרנט, סלולר ועוד. במתחם תשעה אולפנים המשמשים את הסטודנטים ללימוד עבודת הרדיו ותרגולה, להקלטה ועריכה של תכניות ולשידור חי במסגרת תחנת הרדיו הסטודנטיאלית של המרכז – הרדיו הבינתחומי. התכנון החדשני של האולפנים מתבסס על זרימת עבודה, נוחיות ונגישות למשתמש, כך שעיקר העבודה מוקדשת לתכנים עצמם. האולפנים פעילים ושוקקי חיים עד לשעות הלילה המאוחרות.
הרדיו הבינתחומי
הרדיו הבינתחומי הוא רדיו חינוכי הפועל במסגרת התחנות החינוכיות של קול ישראל ומשדר 24 שעות ביממה על תדר 106.2FM. הרדיו שואף ליצור תוכן מעניין ואינטליגנטי במגוון רחב של נושאים כחלק מלוח השידורים אשר מורכב כולו מתכניות בעברית ובאנגלית של הסטודנטים וסגל המרכז הבינתחומי. הרדיו משמש כפלטפורמה אקדמית ללימודי התחום ובמקביל מאפשר לסטודנטים מכל מסלולי הלימוד לקחת חלק פעיל בשידוריו, החל מיצירת תכנים והפקה וכלה בעריכה טכנית ושידור. אתר הרדיו הבינתחומי מכיל אפליקציות ייחודיות למיקסום החוויה ובהתאם להתקדמות עולם המדיה לעידן של התכנסות טכנולוגית תוך ניסיון לפצח פורמטים לשילוב שידורי הרדיו עם וידאו ומדיה נוספים. לצורך מטרה זו האולפנים מצוידים למשל במצלמות רובוטיות ונוחות לשליטה אשר אינן מפריעות לאינטימיות של השידור.
פרויקט לדוגמא

תכנית שרשרת היא פורמט רדיו מצולם, שפותח על ידי סטודנטים לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה, כחלק מפרויקט שנה ג' שלהם. התכנית משודרת ב"רדיו הבינתחומי" FM106.2 ומשלבת בין שיחה חופשית, שאלונים מובנים והופעות חיות באולפן. בנוסף לשידורה ברדיו, התכנית גם מצולמת בוידאו באמצעות מערכת ניתוב ומצלמות רובוטיות משוכללת, שנמצאת דרך קבע באולפנים.

הסטודנטים הם אלו שהפיקו, צילמו וערכו את התכנית, בה נעשה לראשונה בישראל שימוש בשולחן ה-Surface של מיקרוסופט, שהוא למעשה מחשב עם מסך מגע, עליו טענו האמנים תמונות ילדות, קטעי עיתונות וקליפים.

התוכנית זכתה להתייחסות ופרסום באמצעי התקשורת השונים: בתוכניתו של גיא פינס, ב- Ynet ובקרוב תהיה זמינה גם בערוץ וידיאו ייעודי מיוחד ב-Walla.

לאולפנים נוספים
5
Powered By Infowise
Dezion עיצוב אתרים