המעבדה לחדשנות במדיה - miLAB - הבינתחומי הרצליה
בית ספר סמי עופר לתקשורת
 
המעבדה לחדשנות במדיה - miLAB aboout milab top​​​

עולמות המדיה, התקשורת והמחשבים מתמזגים ומשפיעים על כל אורחות חיינו. הטכנולוגיות סביבנו מאפשרות עידן חדש של יישומי מדיה זמינים בכל מקום ובכל זמן, ממוקדים לצרכי המשתמש, למקום, לתחומי עניין, ולמעגלים חברתיים. ההתמחות האינטראקטיבית מעודדת שיתוף פעולה בין סטודנטים ממדעי המחשב, תקשורת ופסיכולוגיה ביצירת אבי טיפוס של חוויות מדיה טכנולוגיות חדשניות.

פרויקט גמר של סטודנטים בהתמחות האינטראקטיבית, המעבדה לחדשנות במדיה (miLAB) הינה מעבדת מחקר ופיתוח החוקרת את עתיד המדיה, הטכנולוגיה, והקשר בין האדם למחשב. המעבדה מתמקדת ביחסים שבין טכנולוגיה דיגיטלית לאינטראקציה פיזית ושמה לה למטרה לשמר את החוויה האנושית במרכז תהליך החדשנות. המעבדה מדגישה שיטות יישום ומחקר מבוססות פרוטוטייפינג כגון עבודה בצוותים של סטודנטים ממחלקות שונות, איפיון ועיצוב חווית משתמש המבוססת על ידע אקדמי, בניית פרוטוטייפ בצורה הדרגתית מקונספט ל"דמו" עובד, מחקר תצפיתי עם משתמשים אמיתיים וניתוח השפעות של חווית המדיה על קהל צופים ומשתמשים אמיתיים. במסגרת המעבדה לומדים הסטודנטים ב-3 מסלולים שונים: מסלול הסטודיו, מסלול הפרוטוטיפים ומסלול המחקר.


פרוייקטים נוספים של המעבדה:

מייקטק (Maketec)

מייקטק מקום לעשייה דיגיטאלית הוא מרכז יצירה חינמי לבני נוער. המייקטק הוקם ביוזמתו של ד"ר אורן צוקרמן וצוות המעבדה לחדשנות במדיה ומרכז ראשון הוקם בשנת 2014 בספריית הילדים בבית אריאלה בתל אביב בעזרת תרומתה הנדיבה של משפ' שרה פיין. במייקטק יוצרים פרויקטים פיזיים-דיגיטליים כגון כיסויי טלפון או עגילים שמעצבים לבד ומדפיסים בתלת-מימד, כרטיסי ברכה באמצעות דיו דיגיטלית, ורובוט או עמדת מוסיקה אלקטרונית מיניאטורית שמרכיבים עם ערכות חדשניות. המייקטק מהווה סביבה תומכת לאינטראקציה בין-גילאית ללא הוראות וחוקים פורמאליים, מעודד יצירה טכנולוגית ומנגיש טכנולוגיות ייצור, אלקטרוניקה זעירה ורובוטיקה לבני נוער. את היוצרים הצעירים בבית אריאלה מלווים מנטורים תיכוניסטים מתיכון עירוני א' ת"א וסטודנטים מההתמחות האינטראקטיבית המתמקדים במחקר, כתיבה והפקת תכנים ומערכי לימוד, הדרכות והכשרות נקודתיות.

סקראץ' (Scratch)

סקראץ' הינה סביבת תכנות ידידותית המאפשרת יצירה עצמית של מדיה אינטראקטיבית כגון סיפורים מונפשים, משחקים, מוסיקה ואמנות, ומאפשרת למשתמשים בה לשתף את יצירותיהם ברשת האינטרנט. התוכנה פותחה במעבדת המדיה של MIT בבוסטון ארה"ב ומאז השקתה תורגמה ל-50 שפות שונות עובדה המאפשרת למשתמשים מכל רחבי העולם ליצור ולשתף פרויקטים. במסגרת נ"ז של תרומה לקהילה, סטודנטים עוברים הכשרה בהדרכת תוכנת סקראץ', הפצת פעילות בקמפוס ומחוצה לו, כתיבת מערכי שיעור ועזרים לימודיים וכן ניהול ותמיכה בקהילת סקראץ' הישראלית.

milab logo
milab
milab.idc.ac.il


לפרטים נוספים:
נועה מורג, מנהלת
המעבדה לחדשנות במדיה
nmorag@idc.ac.il

maketec
maketec
maketec.org.il

scrtach
scrtach
scratch.org.il

Powered By Infowise
Dezion עיצוב אתרים