בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה
מסלול קבלה למצטיינים, באסטרטגיה וקבלת החלטות

מסלול המצטיינים באסטרטגיה וקבלת החלטות ייפתח בשנת תשע"ז במתכונת של 4 שנים: בשנה הראשונה ישתלבו הסטודנטים במסלול הכללי בממשל והחל משנת הלימודים השנייה ילמדו במסגרת מסלול המצטיינים. שכר הלימוד הכולל יוותר ללא שינוי. 

ראש המסלול, ד"ר דמיטרי (דימה) אדמסקי

המסלול למצטיינים יכשיר מומחים בתחומים של ניתוח אסטרטגי, תכנון ארוך טווח וקבלת החלטות. התכנית תקנה הבנה עמוקה ותצייד את הסטודנטים בידע בסיסי אודות יישום מדע קבלת ההחלטות המתבסס על תאוריות ושיטות ממגוון תחומים לרבות: פסיכולוגיה, כלכלה, פילוסופיה, תורת הניהול, מדעי המח, מתמטיקה ועוד. בנוסף,  תקנה התכנית הבנה עמוקה בתכנים של יחסים בינלאומיים, לימודי בטחון ומודיעין, מדיניות חוץ, היסטוריה צבאית, גיבוש וניהול מדיניות בתחום הבטחון הלאומי, היסטוריה ותאוריה של אינטראקציות אסטרטגיות בתחום הא-סימטרי, הקונבנציונאלי והגרעיני וכן, בהבנה אודות היחסים הבינלאומיים העכשוויים במזרח התיכון ובעולם. בשנה האחרונה ללימודים, ישתתפו הסטודנטים בפרויקט גמר שיעשה בשיתוף משרדי ממשלה, מכוני מחקר, מלכ"רים וחברות ייעוץ מהמגזר הפרטי. התנסות זו תאפשר לתרגם את ההכשרה התאורטית והמיומנויות שנרכשו במהלך התואר לארגז כלים יישומי ולהיכרות קרובה עם תהליכי מחקר וניהול אסטרטגי במגוון קהילות מקצועיות בארץ ובעולם.

לפרטים נוספים, ד"ר דימה אדמסקי, ראש המסלול, 
dima.adamsky@idc.ac.il

 


סגל ההוראה: מורים ומנחים מקצועיים
תכנית הלימודים הבינתחומית במסלול זה תועבר על ידי מרצים מהידועים ביותר בארץ ובעולם, בתחומי מדע המדינה והיחסים הבינלאומיים, מנהלים בכירים, כיום ובעבר, ממגוון התחומים במגזר הפרטי והציבורי, מהארץ ומהעולם, יעבירו לסטודנטים מניסיונם המקצועי במהלך הקורסים, הסדנאות, הסימולציות והסמינרים המובנים בתוך התכנית.

תכנית הלימודים: ידע תיאורטי, כלים מעשיים, ומיומנויות יישומיות

בהיותו תחום אינטר-דיסציפלינארי, מדע קבלת ההחלטות, מתבסס על תיאוריות ושיטות ממגוון תחומים, לרבות: פסיכולוגיה, כלכלה, פילוסופיה, תורת הניהול, מדעי המוח, מתמטיקה ועוד. חלק התכנית העוסק בתחום זה יצייד את הסטודנטים בידע בסיסי אודות יישום של מדע קבלת ההחלטות. בתורו, חלק התוכנית העוסק בתחום האסטרטגיה, יצייד את הסטודנטים בהבנה עמוקה בתחומים של היחסים הבינלאומיים, לימודי ביטחון ומודיעין, מדיניות חוץ, היסטוריה צבאית, גיבוש וניהול מדיניות בתחום הביטחון הלאומי, היסטוריה ותיאוריה של אינטראקציות אסטרטגיות בתחום הא-סימטרי, הקונבנציונאלי, והגרעיני, וכן בהבנה אודות היחסים הבינלאומיים העכשוויים במזה"ת ובעולם.
נקודת השיא של תכנית הלימודים תחול לאורך הסמסטר האחרון, כשהסטודנטים ישתתפו בפרויקט גמר, אשר ינוהל בשיתוף עם משרדי ממשלה, מכוני מחקר, מלכ"רים, חברות מהמגזר הפרטי ותעשיות. התנסות זו תאפשר לתרגם את ההכשרה התיאורטית והמיומנויות שנרכשו במהלך התואר, לכדי ארגז כלים יישומי, ולהיכרות קרובה עם תהליכי ניהול וקבלת החלטות במגוון קהילות מקצועיות בארץ ובעולם.


מסלולי קריירה פוטנציאליים לבוגרי המסלול
אנו מכשירים את בוגרינו לקראת תארים אקדמיים מתקדמים בתחום של מדעי החברה, ו/או כיועצים, מנהלים ואנליסטים יעילים בארגונים ומוסדות במגזר הפרטי והציבורי. הבוגרים ירכשו ידע תיאורטי ומעשי מתקדם ביותר שיאפשר להם להשתלב בכל מסלול קריירה בו יבחרו ולמקם את עצמם בחוד החנית המקצועי.

לרשימת הקורסים המלאה במסלול קבלה למצטיינים, באסטרטגיה וקבלת החלטות >>
סטודנטים מספרים

"התוכנית מאתגרת ומעניינת, אני נחשף לחומר שמעולם לא חשבתי שאחשף אליו. תכני הקורסים מפתחים את החשיבה היצירתית, יכולת הניתוח וההבנה של נושאים, ומרחיבים את אפיקי העניין.הקבוצה מורכבת מחבורה של אנשים מגוונים ומעניינים וישנה אוירה של גיבוש ושיתוף שאין כמוהם.הסגל נותן מענה יעיל ומעניין לכל בעיה ושאלה והרצון לעזור לי כסטודנט ולפתח אותי כבן אדם תמיד ניכר."
רון מנדלסון, סטודנט במסלול


"תכנית המצטיינים היא בשבילי אתגר אינטלקטואלי אדיר ומספק ביותר. התכנית היא שילוב של סביבה לימודית אינטימית ומפרה, מעניינת ומגוונת מאוד, יש בה מרקם חברתי עשיר של קבוצה חושבת, לומדת ויוצרת, ויחס אישי ממיטב המרצים בתחום. כל אלו יוצרים חוויה אקדמית וחברתית מיוחדת במינה." דניאל סוננשיין, סטודנט במסלול

"הקורסים של התוכנית הם המעניינים והייחודיים ביותר שיש לנו בתואר. מעבר לתוכן המאתגר יש גיבוש והווי מיוחד במסלול שהופך את הלימודים לחוויה אדירה."
רון לדר, סטודנט במסלול

"במבט לאחור אני נזכרת בלבטים שהיו לי: מה אני אלמד? איפה ללמוד? והיום תחושת השלמות בבחירה שלי מספקת. החברים לתוכנית עושים את החוויה הסטודנטיאלית למיוחדת ומהנה במיוחד. בנוסף, אחד הדברים שמייחדים את התוכנית היא למידת השפות סינית וערבית. זוהי זכות גדולה שלא הייתה ניתנת לי כנראה באף מסגרת מקבילה."
דניאל ישראל, סטודנטית במסלול