אודות איגוד הספורט האקדמי - אס"א 

מתוך אתר "אס"א" - www.asa.org.il

איגוד הספורט האקדמי, שהוקם ע"י סטודנטים ועבור סטודנטים, מקיים פעילות ענפה בלמעלה מ-20 מוסדות להשכלה גבוהה בישראל, מתמודד בזירה הבינלאומית ובליגות השונות, יוזם ומארגן מפעלים ספורטיביים שונים ומהווה נדבך חשוב של הספורט הישראלי.


מאז הקמתו היה אס"א שותף לכמה מהרגעים המרגשים של הספורט הישראלי וספורטאיו רשמו הישגים מצוינים בזירה הבינלאומית. אס"א הרחיב בהתמדה את שורותיו ואת מסגרת פעילותו ויצר אצל עשרות אלפי הסטודנטים ובוגרי האוניברסיטאות מודעות לחשיבות הפעילות הגופנית ואתגר לעשות ולפעול.


עקרונות ויעדים

מייסדי אס"א הציבו מערכת עקרונות, המהווה עד היום את אבן היסוד של פעילות האיגוד: 

  • אס"א הוא איגוד הספורט האקדמי בישראל, מטרתו לארגן, לפתח ולנהל פעילויות ספורטיביות בקרב הסטודנטים בארץ ולטפח את רעיון הספורט בין בוגרי המוסדות להשכלה גבוהה.
  • החברות באס"א פתוחה בפני כל הסטודנטים, הבוגרים וחברי הסגל במוסדות להשכלה גבוהה ובמכללות.
  • הפעילות הספורטיבית של אס"א באה עתה לידי ביטוי במישורים הבאים: חוגי ספורט בענפים שונים מתקיימים בכל המוסדות להשכלה גבוהה והולכים ומתרחבים מדי שנה בשנה. עשרות אלפי סטודנטים עוסקים בספורט במהלך שנת הלימודים והיחידות לחינוך גופני ולספורט באוניברסיטאות מעמידות לרשותם את מיטב המאמנים והמורים.
  • אס"א מרחיב משנה לשנה את היקף התחרויות הבינלאומיות, בהן משתתפים ספורטאיו, יוזם מפעלים בינלאומיים ומעודד את המכללות השונות לפתח קשרי ספורט עם קבוצות סטודנטים מהעולם הרחב.

 המרכז הבינתחומי הרצליה נמנה על המוסדות החברים באס"א.

הישגי הספורט במרכז הבינתחומי הרצליה
משחקי אס"א
מידע נוסף
אתר "אס"א" - www.asa.org.il