{img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=773825159414400&ev=PageView&noscript=1" />הרצאות וסמינרים

הצוות של מיטיב מורכב מפסיכולוגים ומאנשי מקצוע בעלי ידע רב בתחום. מיטיב מציע הרצאות, סדנאות וסמינרים להפצת הנושאים שבתחומי מומחיותו של המרכז. נושאים כוללים מוּדעוּת, הכרת טובה, הצבת מטרות, שינוי אישי, חיזוק קשרים בינאישיים וטיפוח סביבה חיובית. הרצאות מבוא בנושאי פסיכולוגיה חיובית הן בדרך כלל באורך של שעה וחצי. סדנאות וסמינרים מותאמות לצרכים הספציפיים של הארגון.
מיטיב זיהתה קבוצה של מרצים מובילים בתחום הפסיכולוגיה חיובית.​


עדי פלד


עדי פלד הינה פסיכולוגית אירגונית, בעלת M.S. מִבָּרוּך קולג' באוניברסיטת ניו-יורק סיטי. עדי היא בוגרת למשפט ועסקים  (LL.B +BA) של המרכז הבינתחומי הרצליה ועורכת דין מוסמכת. עדי משמשת כמרצה בכירה לפסיכולוגיה חיובית במרכז הבינתחומי בהרצליה ומעבירה הרצאות יחידניות והתערבויות שנתיות בארץ ובחו"ל לקהלים מגוונים (ארגונים, מורים, הורים, עובדים סוציאליים ועוד).

 

הרצאת מבוא בפסיכולוגיה חיובית: ההרצאה עוסקת בנושאים החשובים ביותר בחיים - מה יהפוך אותנו לשמחים יותר, ממומשים יותר, בריאים ומסופקים יותר מבחינה נפשית ופיזית. נתמקד בשאלת השאלות הנכונות, בשינוי תפישת המציאות ובשינוי בכלל. נחשוף את הפוטנציאל החבוי בנו על מנת נוביל עצמינו למימוש ברמה מירבית פיזית ורגשית. ההרצאה משלבת מחקרים מתחום הפסיכולוגיה החיובית ויישום פרקטי של הרעיונות בחיי היומיום.

 

* ניתן לבקש באופן פרטני מיקוד ההרצאה בנושאים הבאים: מטרות, חזקות, מתח וזרימה, אמונות יוצרות מציאות, שינוי, מערכות יחסים, גוף ונפש, הכרת תודה, רגשות חיוביים, מדיטציה מודעת ופרפקציוניזם. ​

ד"ר דינה ניר
   ​

חוקרת ומרצה בתחומים של פסיכולוגיה חיובית יישומית, משא-ומתן וקבלת החלטות ומנחת סדנאות לפיתוח ארגוני ואישי. דינה בעלת תואר PhD מהאוניברסיטה העברית בהתנהגות ארגונית, מרצה לפסיכולוגיה חיובית במרכז הבינתחומי, ומנהלת את תחום המשא ומתן לתואר MBA בקריה האקדמית אונו. דינה פיתחה תיאוריה ושיטה יישומית בשם NST) Negotiational Self Theory) העוסקת בניהול קונפליקטים פנימיים וקבלת החלטות אופטימאליות באסטרטגיה של win-win . בנוסף, דינה פיתחה בשיתוף עם פרופ' אבי קלוגר את שיטת קדום (Feedforward) - כלי יישומי לפיתוח יחסי מנהל-עובד, ולקידום למידה ארגונית טרנספורמטיבית ובונה. כיום, דינה חוקרת יישומים בפסיכולוגיה חיובית ואת ההשפעה של החלטות יומיומיות על חוויות אושר והגשמה העצמית.

 

על מדע האושר ועל הרחבת האושר בחיי היומיום: ההרצאה משלבת סקירה של גישות והבנות מתחום הפסיכולוגיה חיובית ומתארת יישומים פרקטיים התורמים להרחבת האושר בחיי היומיום.

 

קונפליקט פנימי כהזדמנות לצמיחה: ההרצאה עוסקת בפתרון אופטימאלי של קונפליקטים פנימיים ותהליך קבלת החלטות פרקטי התורם להעצמה ומיצוי עצמי. המשתתפים יוזמנו לתרגל את המעבר מקונפליקט, תסכול וקושי לאינטגרציה, צמיחה אישית ושגשוג.

 

למידה מהצלחות ורגעי שיא - ראיון קדום: Feedforward נלמד את הערך שבחקירת החוזקות שלנו והאירועים בהם היינו במיטבנו בחיינו האישיים והמקצועיים. נתרגל כיצד לגלות את המפתחות האישיים שלנו להצלחה ולפעולה מתוך התלהבות ועוצמה.​

שירלי יובל יאיר

שירלי יובל יאיר הינה פסיכולוגית, בעלת M.A. בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת תל אביב , מטפלת, מנחת סדנאות ומרצה, מלמדת במרכז הבינתחומי הרצליה, שירלי היא גם זמרת ומוזיקאית בוגרת "רימון", מחזאית וסופרת לילדים. מחברת סידרת רבי המכר "גיבורים אמיתיים" יחד עם ד"ר טל בן שחר (הוצאת "כנרת"), על פסיכולוגיה חיובית לילדים והורים. שירלי מתמחה ביישום הפרקטי של הפסיכולוגיה החיובית בחיי היומיום באמצעות סדנאות והרצאות והיא כותבת טור מומחים בynet על נושאים אלה.

 

"לחשוב טוב" - הרצאה אומנותית על פסיכולוגיה חיובית: הפסיכולוגיה החיובית – "המדע של האושר", הינו תחום מדעי חדש המלמד אותנו מה הם התנאים הדרושים לאדם על מנת לחיות חיים שיש בהם תחושת משמעות, סיפוק ואושר. בהרצאה חווייתית מרתקת המשלבת קטעי נגינה ושירה, מציגה שירלי יובל יאיר את הרעיונות המרכזיים של התחום ומציעה כלים לשלבם בתור חייו של כל אדם, הורה ומחנך.

 

גיבורים אמיתיים: מפגש חוויתי עם הסופרת, הפסיכולוגית והמוזיקאית שירלי יובל-יאיר, שכתבה יחד עם הדר' טל בן שחר את סידרת רבי המכר "גיבורים אמיתיים" (הוצאת מטר),"תומאס ואני", "הלן ואני" (מצעד הספרים תשע"ג) זהו מפגש של מילים וצלילים, במהלכו מספרת שירלי וגם שרה – על גיבורים אמיתיים ועל הגיבור שיש בכל אחד מאיתנו. הסידרה גיבורים אמיתיים עוסקת בילדים, בגיבורים אמיתיים שמתמודדים עם משימות החיים היומיומיות כמו: להתגבר על פחד, לקום אחרי שנפלת, לומר באומץ את דעתך גם כשכולם אומרים אחרת, להיעלב, להתאהב. ​

 
 
להזמנת מרצה אנא צרו קשר.