קרן נדב

קרן נדב, נוסדה בשנת 2003 על-ידי לאוניד נבזלין, מתוך מטרה לתמוך ביוזמות המקדמות הבנה של המושג עמיות יהודית, בניית הזהות הקולקטיבית היהודית ויצירת קשרים מתמשכים בין יהודים ברחבי העולם.
פעילות הקרן והמענקים שהיא נותנת נועדו להבטיח כי גם במאה ה-21 תחושת השייכות לעם היהודי היא הבסיס לעמיות. הקרן הציבה לה כמטרה, לקדם את הנושא תוך התבססות על המורשת התרבותית, הדתית וההיסטורית של העם היהודי.
הקרן פועלת על בסיס ההכרה במגוון הרחב של הדרכים בהן ניתן להגדיר יהודי, תוך מתן ביטוי להבדלים ולגיוון הקיים בעם היהודי. המהות של העמיות היהודית היא החיבור בין זהויות הפרט לקהילה היהודית העולמית, ולמולדת היהודית - מדינת ישראל. קרן נדב פועלת מתוך אמונה כי ניתן לטפח את תחושת השייכות באמצעות תכניות חינוכיות ארוכות טווח ותכניות חווייתיות, במיוחד בקרב הדור הצעיר. קרן נדב שואפת לקדם את השיח הפלורליסטי בעולם היהודי, תוך תמיכה ועידוד יוזמות בתחום העמיות היהודית, וזאת על מנת להבטיח את עתידו ושגשגו של העם היהודי.

 

לאוניד נבזלין
יזם ומייסד ראשי, קרן נדב
לאוניד נבזלין הוא איש עסקים ופילנתרופ שעלה לישראל ממוסקבה בשנת 2003. את שנות בגרותו המוקדמות הוא בילה בעמדות השפעה הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי ברוסיה, בהן: רקטור האוניברסיטה למדעי הרוח של מוסקבה, סגן יו"ר ועדת החוץ של הפרלמנט הרוסי ונשיא הקונגרס היהודי-רוסי.
נבזלין מכהן כיושב ראש חבר הנאמנים הבינלאומי של בית התפוצות, מוזיאון העם היהודי וכממלא מקום יושב ראש המכון לתכנון מדיניות עם יהודי (JPPPI), חבר בחבר הנאמנים של הסוכנות היהודית לארץ ישראל וחבר בחבר הנאמנים של קרן היסוד– המגבית המאוחדת לישראל, של האוניברסיטה העברית בירושלים ושל אוניברסיטת תל-אביב.

 

 

 
mea