31/07/2014
לרשימת החדשות המלאה
מידע לסטודנטים בנוגע למבצע 'צוק איתן'


המרכז הבינתחומי רוחש הערכה עצומה למשרתים בצה"ל, ומעניק לסטודנטים המשרתים בשירות מילואים פעיל 2 נקודות זכות אקדמיות.

כמו כן, מעניק הבינתחומי לסטודנטים המשרתים במילואים סיוע משמעותי, הכולל סיוע בהשלמת הלימודים, פטור מתשלומים שונים ועוד.

בעקבות מבצע "צוק איתן" הוחלט על שורה של הקלות כלפי הסטודנטים בבינתחומי

*הקלות ייחודיות למשרתי המילואים בצווי 8 ואנשי כוחות הבטחון:
הודעה מתאריך 14 באוגוסט 2014 >>
עדכון מתאריך 9 בספטמבר 2014 >>
עדכון מתאריך 11 בספטמבר 2014 >>

*הקלות לכלל אוכלוסיית הסטודנטים בבינתחומי:
בחינות מועדי ג' יתקיימו בכלל הקורסים של סמסטר ב' כאשר יש להירשם למבחן על ידי שליחת דוא"ל לרכזת המסלול במנהל הסטודנטים לא יאוחר מעשרה ימים לפני המבחן (ניתן למצוא את רשימת רכזי/ות המסלולים מטה).
שימו לב כי כל סטודנט רשאי להיבחן רק בשני מועדים מתוך השלושה.

פתיחת מועד מיוחד (מועד ד')  – משרתי המילואים וכוחות הביטחון יוכלו להיבחן במועדים המיוחדים המתחילים ב-31.8.14. אם ירצו להיבחן פעם נוספת, גם על מנת לשפר ציון חיובי, יוכלו להגיש בקשה למועד נוסף שיהיה מועד ייחודי ואקסקלוסיבי, אשר ייכתב במיוחד עבורם ויקבע איתם תאריך באופן פרטני. מועד מיוחד זה מיועד למי ששרתו במילואים ובכוחות הביטחון וכן למי שכתובת המגורים שלהם היא בטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה (לפי רשימת היישובים של פיקוד העורף).
רישום למועדים המיוחדים (מועד ג') יעשה עד 10 ימים לפני המבחן. רישום למועדי ד' יעשה פרטנית. הרישום למועד ג' או ד' יתבצע דרך מנהל הסטודנטים. בכל מקרה לא יוכל סטודנט להיבחן יותר מפעמיים בכל מקצוע.

סטודנטים שהיו בצו 8 וסטודנט/ית הנשוי למילואימניק/ית שניגשו למועד ג' ויהיו מעוניינים לשפר את הציון, יהיו זכאים למועד ד' (בתנאי מפורש שלא ייבחנו יותר מפעמיים בכל מקצוע). 

בבתי ספר בהם נהוג נרמול ציונים יתבצע נרמול במועדי ג', גם במקצועות אליהם ייגשו פחות מ-25 סטודנטים.


כל סטודנט יוכל לבחור את הציון הגבוה ביותר מבין שני המועדים אליהם ניגש, כולל מועדי סמסטר קיץ תשע"ד.


סמסטר קיץ: תינתן אפשרות לסטודנטים שהיו במילואים להירשם או להסיר רישום מקורס עד לתאריך 12.8.14.
בנוסף, אגודת הסטודנטים תתאם מול המרצים שיעורי תגבור והשלמה במידת הצורך.


כמו כן, הוחלט לאפשר לכלל הסטודנטים דחייה בת שבועיים בהגשת עבודות, כולל עבודות סמינריוניות של סמינריון סמסטריאלי שהתקיים בסמסטר ב', או של סמינריון שנתי.


במדור המילואים באגודת הסטודנטים בבינתחומי הרצליה מתנדבים כ- 20 סטודנטים מכלל בתי הספר, אשר מהווים כתובת לפניות הסטודנטים ומלווים אותם בצאתם למילואים ובחזרתם.

לכל בית ספר בקמפוס מונה נציג מיוחד המטפל באוכלוסיית חיילי המילואים בבית הספר. אליו יכולים הסטודנטים לפנות בכל שאלה או בעיה. אגודת הסטודנטים פועלת לכל אורך השנה בשיתוף פורום הדיקנים של המרכז הבינתחומי הרצליה לטובת מתן הטבות נוספות לחיילי המילואים.

לרשימה המלאה של רכזי/ות המסלולים ופרטי התקשרות לחצו כאן >>

להלן דוגמאות לסיוע המוענק ע"י אגודת הסטודנטים בבינתחומי לסטודנטים המשרתים במערך המילואים:

אגודת הסטודנטים שולחת חבילות אישיות לסטודנטים המשרתים במבצע "צוק איתן".

שיעורי עזר:
-פרויקט סטודנטים מלמדים סטודנטים: סטודנטים מצטיינים משנים מתקדמות מעבירים שיעורים פרטיים לסטודנטים השונים בבינתחומי. סטודנטים בבינתחומי המשרתים במערך המילואים זכאים לשיעור חינם (בשווי 90 ש"ח) על כל 5 ימי מילואים.
אתר "גול": אתר אינטרנט ובו שיעורים מצולמים ומקוונים. סטודנטים בבינתחומי המשרתים במערך המילואים זכאים לקורס חינם באתר (בשווי של 250 ש"ח) על כל 14 ימי מילואים.

השכרת מודם סלולרי:
על מנת לדאוג שהסטודנטים מחוברים לאינטרנט גם במהלך המילואים, לטובת עדכונים, עבודות ועוד, מאפשרת אגודת הסטודנטים בבינתחומי לשכור מודם סלולרי נייד למשך תקופת המילואים.

כרטיסי צילום והדפסות:
סטודנטים בבינתחומי המשרתים במערך המילואים זכאים לקבל כרטיס ל-50 צילומים והדפסות על כל שירות מילואים של יום.

כנסים והרצאות:
במהלך השנה מקיימת אגודת הסטודנטים בשיתוף המרכז הבינתחומי כנסים והרצאות ייחודיים וייעודיים עבור הסטודנטים המשרתים במערך המילואים. בין היתר התקיימו הרצאות של גבי אשכנזי, סרן זיו שילון ועוד.

ערב הוקרה לחיילי המילואים:
מדי שנה נערך במרכז הבינתחומי ערב הוקרה חגיגי לסטודנטים המשרתים במערך המילואים והקבע ובכוחות הביטחון. במהלך הערב מתקיימת הופעת סטנד אפ והגרלה נושאת פרסים.

הגרלות לאורך השנה:
כארבע פעמים בשנה נערכות הגרלות נושאות פרסים עבור הסטודנטים המשרתים במערך המילואים ששירתו במהלך התקופה הרלוונטית. בין הפרסים שחולקו לסטודנטים היו כרטיסי טיסה לחו"ל, מנויים שנתיים לחדרי כושר ועוד.

חוברת הטבות למילואימניקים:
אגודת הסטודנטים בבינתחומי מפיקה חוברת כיס לכל סטודנט המשרת במערך המילואים, החוברת מאגדת בתוכה את שלל ההטבות להם זכאים הסטודנטים המשרתים במילואים.

סיוע מול ביטוח לאומי:
אגודת הסטודנטים מסייעת לכל סטודנט המשרת במערך המילואים לקבל את תשלומי המילואים מהביטוח הלאומי.

 ליצירת קשר עם אגודת הסטודנטים, ניתן לפנות לדוא"ל: aguda.office@idc.ac.il  טלפון 09-9527289