03/08/2009
לרשימת החדשות המלאה
חברי משלחת הסטודנטים לפולין של הבינתחומי הרצליה נפגשו עם ד"ר הארי רדזינר


 

חברי משלחת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי לפולין נפגשו ביום ראשון, 31.5.09, עם ד"ר רדזינר שביקר במרכז הבינתחומי, וביקשו להודות לו על תמיכתו במשלחת.

האירוע נפתח בהקרנת סרט שהוכן ע"י הסטודנטים, אשר תיאר את חוויותיהם במהלך המסע המרגש. לאחר הקרנת הסרט נשא דברים פרופ' משה בר-ניב, לשעבר המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, אשר ליווה את משלחת הסטודנטים, והציג את סיפור משפחתו אשר נספתה בשואה, ולאחר מכן הוסיף כי כבן למשפחה של נרצחי שואה, אשר נולד בארץ ושירת כחייל בבסיס שעל שרידיו הוקם המרכז הבינתחומי הרצליה, הוא גאה להיות חלק מהבינתחומי אשר חרת על דגלו את ערכי המצוינות באקדמיה ובמחקר ובד בבד, גם את הציונות.

באירוע נכח גם רוני לרנר, אשר יחד עם ד"ר רדזינר תמך כספית במשלחת. הסטודנטים העניקו לד"ר רדזינר ולמר לרנר תמונה קבוצתית של המשלחת עם הקדשה אישית והודו להם על הסיוע והתמיכה, אשר בזכותם התאפשרה חוויה זאת.

לאחר מכן נשא דברים פרופ' גרט קייזר, שאמר שהדברים ריגשו אותו במיוחד, והודה לסטודנטים אשר שיתפו את הנוכחים, ובמיוחד את האורחים המכובדים מגרמניה, בחוויותיהם האישיות מביקורם באושוויץ. קייזר הוסיף ואמר: "כולנו גרמנים, היינו באושוויץ, וכולנו מתביישים שהפשע האיום בתולדות האנושות התרחש בשם האומה שלנו. זהו רגע מרגש מאד עבורי, שאתם הצעירים בוחרים לשתף אותי, הגרמני, בחוויה מיוחדת זאת."

לאחר מכן נשא דברים משה זליקוביץ', איש העדות אשר ליווה את המשלחת וחלק עם הסטודנטים את סיפורו האישי לאורך המסע. מר זליקוביץ' הודה לחברי המשלחת על הכח שנתנו לו במהלך המסע ובעקבותיו.

את הדברים חתם ד"ר רדזינר, אשר הודה לסטודנטים על כך שחלקו את חוויותיהם והודה למר לרנר אשר הסרט שמבוסס על סיפור משפחתו נגע מאד לליבו.