מלגת קרן אור

מטרת התכנית לאפשר לצעירים וצעירות בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה חזקה ללמוד, המגיעים ממצוקה כלכלית-חברתית, להשתלב בענף ההיי-טק או במגזר העסקי, בעבודה מאתגרת ומתגמלת. זאת באמצעות רכישת תואר אקדמי בתחום מדעי המחשב ומנהל עסקים.

התכנית מיועדת למועמדים שהרקע הכלכלי-חברתי בו גדלו הקשה עליהם לקבל הזדמנות ראויה להצליח בלימודים ולעמוד בקריטריוני הקבלה הגבוהים של המוסדות להשכלה אקדמית.  בנוסף על כך, עליהם להיות בעלי נזקקות כלכלית קשה ומוכחת. המתקבלים לתכנית זו זכאים למלגת לימוד.

>> לצפייה בברושור תכנית "קרן אור" 

 
למידע ומענה על שאלות, ניתן להתקשר למנהל רישום וקבלה בטלפון 09-9527200, או לפנות בדוא"ל:
rishum@idc.ac.il


קריטריוני קבלה אקדמיים*
זכאות לתעודת בגרות, עמידה בסדנת מיון ייחודית הבודקת את סיכויי המועמד להצלחה בלימודי מדעי המחשב ומנהל עסקים (הסדנה אינה מבוססת על ידע קודם).
* התכנית אינה מיועדת למועמדים בעלי נתוני קבלה המאפשרים להתקבל במסלול הרגיל או לבוגרי לימודים על-תיכוניים. המתקבלים לומדים במסלול בן ארבע שנים במדעי המחשב או מסלול בן שלוש וחצי שנים למנהל עסקים (במקום שלוש שנים כמקובל). הסטודנטים בתכנית קרן אור זוכים לליווי אקדמי, חונכות, ומלגת לימודים.


קריטריוני קבלה חברתיים - כלכליים
המיון ייעשה על פי בסיס כלכלי. התכנית מיועדת ליוצאי עיירות פיתוח ושכונות שיקום בעלי נזקקות קשה על פי קביעת ועדת המלגות של המרכז הבינתחומי, ולמועמדים אשר עברו שירות צבאי או לאומי מלא.
מועמדים שעברו את המיון הסוציו-אקונומי ואת הסדנה, יזומנו לראיון אישי לבדיקת התאמתם לתכנית.
מועדי הרישום, דמי הרישום וטופסי הרישום עבור המעונינים להתקבל לתכנית קרן אור, שונים מן ההליך הרגיל. יש לפנות למנהל הרישום לקבלת הנחיות מדויקות לפני ההרשמה.

מועדי הרישום לתכנית קרן אור:
 1.1.15 - 1.6.15
דמי רישום עומדים על 70 ש"ח.

בעת ההרשמה יש להגיש: טופס רישום ומסמכים נלווים כמפורט בטופס הרישום לתכנית (לינק מטה). מספר המלגות מוגבל. המרכז הבינתחומי הרצליה שומר לעצמו את הזכות להחמיר את הקריטריונים לנרשמים במועד הרישום המאוחר.

הליך המיון:
סדנת המיון תתקיים בתאריכים: יום א', 28.6.15, יום ב' 29.6.15, יום ד', 1.7.15 ויום ה', 2.7.14. הבחינה במתמטיקה תתקיים ביום ב', 6.7.15. שעת הבחינה תפורסם בהמשך.
מי שיעבור בהצלחה את הסדנה, יזומן לראיון אישי.

קדם-מכינה: יום ב', 27.7.15
                 יום ג', 28.7.15
                 יום ה',  30.7.15


שכר הלימוד:
הלימודים לתואר הראשון בתכנית קרן אור ממומנים על-ידי מלגה. שכר הלימוד לתואר כולו הוא 9,000 ₪ בלבד, והוא מחולק בהדרגה על פני שנות הלימודים. תלמידי התכנית במסגרת תואר ראשון במדעי המחשב ישלמו בארבע השנים 1,000 ₪2,000 ,₪ 2,000 ,  ו-4,000 ₪ בהתאמה. (לתשומת לבכם, סכום זה הוא כ-10% משכר הלימוד המלא במרכז הבינתחומי הרצליה). תלמידי התכנית במסגרת תואר ראשון במנהל עסקים ישלמו בשלוש
השנים
1,000 ₪
,4,000 , 4,000 ,₪ בהתאמה.


אם אתה מעוניין להתייעץ עם סטודנטים מהתכנית או עם מרכז הפרוייקט בקשר להתאמתך, אתה מוזמן ליצור קשר עם משרד הרישום והם ידאגו ליצירת קשר עם הגורם המתאים.

לתשלום דמי רישום לתכנית "קרן אור" >>
טפסי רישום לתכנית "קרן אור" >>