מלגת קרן אור

"קרן אור" הינה תכנית ייחודית ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב או במנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. התכנית מיועדת לצעירים וצעירות בעלי פוטנציאל לימודי גבוה ומוטיבציה חזקה אשר הינם מעוטי יכולת כלכלית ואינם עומדים בתנאי הקבלה הרגילים למקצועות אלה.

התכנית מאפשרת למועמדים המתאימים, שהרקע הכלכלי-חברתי בו גדלו הקשה עליהם לקבל הזדמנות ראויה להצליח בלימודים ולעמוד בקריטריוני הקבלה הגבוהים של המוסדות להשכלה גבוהה, להשיג תואר אקדמי בתחום מדעי המחשב או מנהל עסקים ולהשתלב בענף ההיי-טק או במגזר העסקי.  

סטודנטים בתכנית "קרן אור" זוכים לתמיכה אקדמית, הכוללת מכינות במתמטיקה ובמדעי המחשב, שיעורי תגבור, חונכות אישית וליווי אקדמי ואישי. תכנית הלימודים במדעי המחשב נפרסת על פני ארבע שנים במקום שלוש כמקובל, כדי להקל על העומס הלימודי. הלימודים בתכנית ממומנים על-ידי מלגה כמפורט בהמשך.


>> לצפייה בברושור תכנית "קרן אור" 

 
למידע ומענה על שאלות, ניתן להתקשר למנהל רישום וקבלה בטלפון 09-9527200, או לפנות בדוא"ל:
rishum@idc.ac.il


קריטריוני קבלה אקדמיים*
נדרשת זכאות לתעודת בגרות מלאה, אך אין צורך בציוני בגרות גבוהים או פסיכומטרי.
כמו כן נדרשת הצלחה בסדנת מיון שנמשכת שבוע ימים ובה מוערכים סיכויי המועמד להצלחה בלימודי מדעי המחשב או מנהל עסקים, ללא תלות בידע קודם.
*התכנית מיועדת למועמדים שאינם בעלי נתוני קבלה המאפשרים להתקבל במסלול הרגיל, שאינם בוגרי לימודים על-תיכוניים או תואר ראשון קודם בתחום אחר.

קריטריוני קבלה חברתיים - כלכליים
במקביל לתהליך המיון האקדמי, נעשה מיון על פי בסיס כלכלי. התכנית מיועדת ליוצאי עיירות פיתוח ושכונות שיקום ומצוקה בעלי נזקקות קשה על פי קביעת ועדת המלגות של המרכז הבינתחומי.
זכאים להגיש מועמדות מי שסיימו שירות צבאי או לאומי מלא. מי שפטור משירות צבאי או לאומי יוכל להגיש מועמדות אם שירת שירות אזרחי או התנדבותי.
מועמדים שעברו את המיון הסוציו-אקונומי ואת הסדנה, יזומנו לראיון אישי לבדיקת התאמתם לתכנית.

מועדי הרישום, דמי הרישום וטופסי הרישום עבור המעוניינים להתקבל לתכנית קרן אור, שונים מן ההליך הרגיל. יש לפנות למנהל הרישום לקבלת הנחיות מדויקות לפני ההרשמה.


מועדי הרישום לתכנית קרן אור:
 1.1.16 - 26.5.16
דמי רישום עומדים על 70 ש"ח.

בעת ההרשמה יש להגיש: טופס רישום ומסמכים נלווים כמפורט בטופס הרישום לתכנית (לינק מטה). מספר המלגות מוגבל. המרכז הבינתחומי הרצליה שומר לעצמו את הזכות להחמיר את הקריטריונים לנרשמים במועד הרישום המאוחר.

הליך המיון:
סדנת המיון תתקיים בתאריכים: בתאריכים 19.6.16, 20.6.16, 22.6.16, 23.6.16. הבחינה בסדנה תתקיים ביום ב', 26.6.16. שעת הבחינה תפורסם בהמשך.
מי שיעבור בהצלחה את הסדנה, יזומן לראיון אישי.

קורסי הכנה למתקבלים לתכנית יחלו ביום ב' 24.7.16.

שכר הלימוד:
הלימודים לתואר הראשון בתכנית קרן אור ממומנים על-ידי מלגה. שכר הלימוד לתואר כולו הוא 9,000 ₪ בלבד, והוא מחולק בהדרגה על פני שנות הלימודים. תלמידי התכנית במסגרת תואר ראשון במדעי המחשב ישלמו בארבע השנים 1,000 ₪2,000 ,₪ 2,000 , ₪ ו-4,000 ₪ בהתאמה. (לתשומת לבכם, סכום זה הוא פחות מ- 10% משכר הלימוד המלא במרכז הבינתחומי הרצליה).
תלמידי התכנית במסגרת תואר ראשון במנהל עסקים ישלמו בשלוש השנים 1,000 ₪,4,000 ,₪ 4,000 ,₪ בהתאמה.


מועמדים המעוניינים להתייעץ עם סטודנטים מהתכנית או עם סגל התכנית בקשר להתאמתם, מוזמנים ליצור קשר עם משרד הרישום ויופנו לגורם המתאים.

לתשלום דמי רישום לתכנית "קרן אור" >>
טפסי רישום לתכנית "קרן אור" >>

למידע נוסף אודות תכנית "קרן אור", אנא השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם: