מרכז הלל במרכז הבינתחומי

הלל במרכז הבינתחומי הינו מרכז חוויה יהדות תרבותית לסטודנטים הישראלים ולסטודנטים הבינלאומיים, המציע אירועי תרבות, ציון חגים ומועדים, לימודי מחשבת ישראל לא פורמאליים, התנדבות קהילתית, ומפגשים בנושא עמיות יהודית. הלל בבינתחומי הרצליה הוא סניף של הארגון הלל ישראל בע"מ (חל"צ)  שהינו חלק מהלל: המרכז לחיים יהודיים בקמפוס - הארגון היהודי הגדול בעולם הפועל בקמפוסים בצפון ארה"ב ואמריקה הלטינית, אירופה וישראל.

"היהדות שייכת לכל יהודי", הלל ישראל יוצא מתוך ראיה פלורליסטית ומרחיבה של יהדות, ללא מחויבות לקו, תנועה או זרם מסוים.

לצפייה בלוח הפעילות של סמסטר ב' לחצו כאן >>

שנת פעילות 2013/2014:

לוח השנה היהודי
שבתות וחגים

הלל בבינתחומי מזמין אתכם לקחת חלק בחגיגה יהודית פלורליסטית.
במהלך השנה מתקיימות ארוחות שישי ושבתונים המציינים מקום לחוויה יהודית תרבותית, המפגישה בין שלל סטודנטים מביה"ס הבינלאומי וביה"ס הישראלי. כמו כן נחגגים חנוכה, פורים ולג בעומר. בנוסף משתתף הארגון ביום המעשים הטובים הבינלאומי.
הלל בבינתחומי מחפש סטודנטים בעלי יוזמה, ראש גדול, יכולת עבודה עצמאית ויכולת עבודה בקבוצות, שרוצים להצטרף לצוותי הארגון וההפקה של האירועים.
התכנית פתוחה לסטודנטים ישראלים ובינלאומיים. התכנית מזכה את הסטודנט בשעות התנדבות עבור המלגה.
להגשת מועמדות ניתן לשלוח דוא"ל למורן פלג:
moranpeleg20@gmail.com

צדק קהילה ומנהיגות
נתינה
פרויקט התנדבותי הכולל מעורבות סטודנטים במועדון החברתי של עמותת אנוש הרצליה. עמותת אנוש הינה עמותה לבריאות הנפש, אשר פועלת למען רווחתם וזכויותיהם של המתמודדים עם מגבלה נפשית. בנוסף חלק מהסטודנטים יכלו לבחור להתנדב בהוסטל "השחר" של אק"ים בהרצליה, המותאם לצרכיהם המיוחדים של המתגוררים בו ומסייעה להם להיות חלק בלתי נפרד מהקהילה בעיר הרצליה. התנדבות זו פתוחה לכלל התלמידים של מרכז הבינתחומי. על המשתתפים להיות נוכחים במפגשי העשרה במהלך השנה, שיעסקו בלמידה אודות ההיבט הפסיכולוגי והחברתי דרך חוויית ההתנדבות מהיבט התרבות היהודית.
התכנית מזכה בשתי נק' זכות לעשייה בקהילה ובחברה.
להגשת מועמדות ניתן לשלוח דוא"ל לאפרת רוזנטל:
rosenthal.efrat@gmail.com

ניצנים
תכנית יזמות עסקית לפיתוח עסקים במגזר החרדי. מטרתה של התכנית לקדם עסקים במגזר החרדי מתוך הבנה שפיתוח הכלכלה במגזר החרדי יתרום לפיתוח הכלכלה בישראל בכלל ואף יסייע בפתרונן של בעיות פוליטיות. במהלך התכנית יחשפו הסטודנטים לייחודיותו של המגזר החרדי, הפוטנציאל העסקי הגלום בו, שיטות שיווק ופרסום הייחודיות למגזר ותכנון ובניית תכנית עסקית מותאמת.
תכנית זאת מותאמת לתלמידי ביה"ס הבינלאומי ולתלמידי ביה"ס הישראלי ומתקיימת בעברית ובאנגלית.

"ניצנים עם עולים"
תכנית הפונה לקהל הסטודנטים של בית הספר הבינלאומי במרכז הבינתחומי ומתקיימת באנגלית. תכנית זו מפגישה את הסטודנטים הבינלאומיים עם העסקים של עולים חדשים בישראל. בכך מאפשרת התכנית את המפגש עם החברה הישראלית ועולים החדשים, כשלסטודנט הזדמנות ללמוד על התאקלמות ועלייה לישראל, ובו בזמן ניתנת לו אפשרות לתרום מידע ומיומנותו הנלמדת במרכז הבינתחומי לעסק המתפתח בחברה הישראלי.
לתכניות אלה ליווי צמוד של אנשי מקצוע ומנטורים במהלך השנה, כמו כן מפגשי השערה ועשייה ממשית בשטח עם העסק המלווה. התכנית מזכה בשתי נק' זכות לעשייה בקהילה ובחברה.
להגשת מועמדות ניתן לשלוח דוא"ל לנפתלי גודמן:
naftaligoodman@hotmail.com

עמיות יהודית
משלחות
תכנית של שיתוף פעולה בינלאומי בין קבוצות סטודנטים מארה"ב, אוקראינה, ברזיל והמרכז הבינתחומי. תכנית זו מאפשרת הכרות פתוחה ושיוויונית בין הזהויות היהודיות השונות- זו הישראלית וזו הגלובלית. השנה מתקיימת משלחת של הסטודנטים הישראלים שטסים לחו"ל לפגוש את הקהילה היהודית מעבר לים. התכנית הינה במימון הפדרציה היהודית של ניו יורק ומשרד קשרי ניו יורק ישראל של הסוכנות היהודית.


תלמוד אביב
קבוצת לימוד ייחודית בנושאי חברה, משפט, כלכלה תרבות ויצירה – מטרת הפרויקט להחיות את מתודת בתי המדרש והלמידה של התלמוד ולהפוך את תרבות הדיון לחלק מפילוסופיית החיים של הסטודנטים. הלל מקדם זו השנה השלישית תכנית מנהיגות יהודית בשותפות עם פדרצית ניו יורק ומשרד לקשרי ניו יורק- ישראל מטעם הסוכנות היהודית. השנה התוכנית מתעמקת בנושאי חברה, משפט, כלכלה, תרבות ויצירה לאורך הדורות מתוך בחינה של התפתחות הציוויליזציה האנושית ובחינה השוואתית של מקורות שונים מן המערב, המזרח והיהדות. במסגרת התוכנית יפיקו הסטודנטים כתב עת אינטרנטי חדשני המבוסס על המפגשים ועל המתודולוגיה התלמודית. המשתתפים המובילים יזכו לקחת חלק מפרויקט "קול הלל" שבמסגרתו מתקיימת משלחת לחו'ל, המפגישה בין הסטודנטים מארבע יבשות שונות. להגשת מועמדות נא לשלוח מייל ל
לtalmudaviv@gmail.com

מפרשים קבוע
תכנית שנתית ייחודית המאפשרת לסטודנט להעמיק בתכני מחשבת ישראל בהקשר לפרשות השבוע. תכנית זו תארח אחד לשבועיים מרצים אורחים שידונו בסוגיות מן הפרשה השבועית, כמו כן יעודדו חוויה טקסטואלית דרך פריזמה ביקורתית ויאפשרו לסטודנט לקחת בעלות על מדרש ופשט. מפגשי הלימוד יתקיימו יחד עם הסטודנטים מחו"ל בשפה האנגלית.
להגשת מועמדות ניתן לשלוח דוא"ל לינון שרגא:
yinnonshraga@gmail.com

בית מדרש
מפגשי לימוד המתקיימים אחד לשבוע בחברותה ועוסקים הם בלימוד טקסטואלי תוך עיון בטקסטים מסורתיים מספרות המקרא, התלמוד, ההלכה, ומחשבת ישראל. במהלך השנה יוזמנו מספר אישים מהפקולטות שונות ללמד את רזי הטקסט תוך כדי הבחנה ביקורתית והשוואתית ביניהם.
התוכנית תורכב מכמה קבוצות בשפה הצרפתית, אנגלית או עברית.
סטודנטים אשר יתמידו וישתתפו במפגשים אשר יתקיימו פעם בשבועיים במהלך השנה, יזכו ל-2 נק' זכות אקדמיות.
להגשת מועמדות ניתן לשלוח דוא"ל ל:
Hillel@idc.ac.il

ליצירת קשר-
hillel@idc.ac.il
09-9602892