דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

פרופ' צבי אקשטיין

English
פרופ' צבי אקשטיין

בית ספר טיומקין לכלכלה

פרטי התקשרות

מספר טלפון: 972-9-9602431
דוא''ל: zeckstein@idc.ac.il
עמוד LinkedIn: עמוד LinkedIn

אודות

פרופ' צבי אקשטיין הוא דיקאן ביה"ס טיומקין לכלכלה במרכז הבינתחומי (IDC) הרצליה. הוא מנהל מכון אהרן למדיניות כלכלית במרכז הבינתחומי והוא נושא במשרה של יהודית וויליאם בולינגר פרופסור אורח מחלקה למימון בביה"ס וורטון שבאוניברסיטת פנסילבניה, והוא פרופסור (אמריטוס), ביה"ס לכלכלה, אוניברסיטת תל אביב.
נולד בישראל (1949), הקרירה של פרופ' אקשטיין פרוסה באקדמיה, והעשייה בסקטור הציבורי והפרטי כולל יישום וייעוץ של מדיניות על פני יותר מעשרים שנה. אקשטיין החל את הקרירה האקדמית כמרצה בסגל של אוניברסיטת ייל (1980-83) וכשחזר לישראל הצטרף למחלקה לכלכלה באוניברסיטת תל אביב. היו לו מישרות מחקר והוראה באוניברסיטאות קרנגי-מלון, בוסטון, ומינסוטה. אקשטיין נבחר לתת את ההרצאה השנתית על שם וולראס-באוליי במסגרת האגודה האקונומטרית ב 2008, וכן פרסם מאמרים רבים בג'ורנלים בינלאומיים מובילים בכלכלה. המחקר האקדמי שלו מתפרס על כלכלת עבודה, מאקרו וכלכלה מוניטארית, יישומים אקונומטריים והיסטוריה כלכלית של העם היהודי.
פרופ' אקשטיין כיהן כמשנה לנגיד בנק ישראל מ 2006 ועד 2011. הוא היה יו"ר ועדות השקעה ודירקטור חיצוני של קופות הגמל של בנק לאומי, בנק מרכנתיל וכן דירקטור בחברות ציבוריות. כמו כן הוא כיהן כיו"ר של ועדות ממשלתיות בנושאי רפורמות מבניות ובמיוחד בתחומי התעסוקה. אקשטיין הוא חבר נבחר (Fellow) באגודה האקונומטרית וחוקר נלווה Center for Economic Policy Research ובמכונים נוספים בעולם.

לאחרונה פרופ' אקשטיין פרסם שני ספרים:
"THE CHOSEN FEW: HOW EDUCATION SHAPED JEWISH HISTORY, 70 – 1492", PRINCETON UNIVERSITY PRESS, (with M. Botticini, 2012);
הספר תורגם לעברית: "המיעוט הנבחר: כיצד עיצב הלימוד את ההיסטוריה הכלכלית של היהודים", הוצאת אוניברסיטת תל אביב, 2013.
"IMMIGRANTS’ LABOR MARKET MOBILITY: METHODS AND APPLICATIONS; THE LARGE WAVE OF IMMIGRATION TO ISRAEL: 1990-2000", MIT PRESS, (with S. Cohen-Goldner and Y. Weiss, Book, 2012)

השכלה

Ph.D., The University of Minnesota