דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

פרופ' יאיר טאומן

English
פרופ' יאיר טאומן

בית ספר אדלסון ליזמות
הדיקן המייסד של בית הספר

פרטי התקשרות

מספר טלפון: 09-9602750
פקס: 09-9602828
דוא''ל: tauman@idc.ac.il
עמוד LinkedIn: עמוד LinkedIn

אודות

בוגר מתמטיקה וסטטיסטיקה, האוניברסיטה העברית (בהצטיינות)1972, מוסמך במתמטיקה, האוניברסיטה העברית (בהצטיינות). 1974 (זוכה פרס אורבך במתמטיקה). דוקטורט במתמטיקה (תורת המשחקים בהדרכה פרופ' ישראל אומן), האוניברסיטה העברית 1978, בנושא:" ערך של משחקים עם רצף של שחקנים" .

תחומי התעניינות:

תורת המשחקים, תחרות לא משוכללת, תורת המכרזים, ערך של פטנט ומכירת זיכיונות לשימוש בפטנט, ערך של אינפורמציה בקונפליקט אסטרטגי, מיקוח. מחבר 60 מאמרים רובם התפרסמו בעיתונים מקצועיים מובילים בתחום. לשעבר עורך חבר בשני עיתונים מקצועיים מובילים.

לשעבר פרופ' מן המניין באוניברסיטאות Ohio State, Northwestern ואוניברסיטת תל אביב (25 שנה).

פרופ' טאומן משמש כדיקן ביה"ס אדלסון ליזמות וחדשנות במרכז הבינתחומי ומאז 2009 משמש כמנהל האקדמי של תכנית Zell ליזמות על שם Sam Zell .
פרופ' טאומן הוא Leading Professor במחלקה לכלכלה ב Stony Brook University ( אוניברסיטת המדינה של ניו יורק). כמו כן מאז 1996 הוא מנהל את המרכז לתורת המשחקים שם. מאז 1990, בכל שנה המרכז מארגן את הכנסים הבינלאומיים הגדולים ביותר בעולם בתורת המשחקים ובישומה לשטחים כמו: כלכלה, מדעי המחשב, מדעי המדינה, משפט ועסקים, פסיכולוגיה, ביולוגיה אבולוציונית, ויישומים צבאיים. עד היום ארגן המרכז מעל 80 כנסים וסדנאות. חברים במרכז: חמישה חתני פרס נובל: ישראל אומן, אריק מסקין, ג'ין נש, אלוין רוט, ולויד שפל.

פרופ' טאומן כיהן בעבר כדיקן ביה"ס אריסון למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הוא משמש כיום כדירקטור במספר חברות ( כולל בנק פועלים ורדוור).

השכלה

Ph.D. במתמטיקה, האוניברסיטה העברית בירושלים