דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

ד"ר עפר ישראלי

English
ד"ר עפר ישראלי

בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה

פרטי התקשרות

מספר טלפון: 054-8072680
דוא''ל: oisraeli@idc.ac.il
אתר אישי: אתר אישי

אודות

עופר ישראלי, מומחה למדיניות ביטחון בינלאומי והמזרח התיכון, הוא עמית מחקר במרכז לחקר הביטחון הלאומי (NSSC), שבאוניברסיטת חיפה. בנוסף ד״ר ישראלי הוא מרצה ליחסים בינלאומיים וקבלת החלטות במדיניות חוץ במרכז הבינתחומי, הרצליה, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת באר שבע, אוניברסיטת תל אביב, האקדמיה הצבאית, קורס טיס וקורס חובלים.
בשנים 2009-2011 היה ד״ר ישראלי חוקר אורח במרכז ללימודי שלום וביטחון (CPASS), באוניברסיטת ג׳ורג׳טאון שבוואשינגטון, ארה״ב, שם הוא כתב את מחקר הפוסט-דוקטורט שלו אשר עוסק במורכבות של היחסים הבינלאומיים. עבודת הדוקטורט של ד״ר ישראלי היא ״תיאוריה ריאליסטית של תפוקות בינלאומיות״, שנכתבה במסגרת תוכנית נשיא אוניברסיטת חיפה לדוקטורנטים מצטיינים. עבודת המאסטר שלו ביחסים בינלאומיים היא ״היחס בין תוצאות צבאיות ותפוקות בינלאומיות״ מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
ד״ר ישראלי חוקר וכותב בנושאים של ביטחון בינלאומי. הוא פרסם מאמרים רבים בכתבי עת אקדמיים כמו Israel Affairs, Middle East Policy, Middle Eastern Studies ובכתבי עת פופולאריים כמו American Diplomacy. שני ספריו של ד״ר ישראלי הנם בשלבים האחרונים לקראת פרסומם. האחד, Strange Effects of International Relations, בהוצאת הספריםRoutledge Book Series for Middle East והשני, Theory of International Outcomes בהוצאת הספרים של רסלינג. בנוסף כותב ד״ר ישראלי באופן תדיר מאמרי דעה בעיתונים המובילים בישראל דוגמת הארץ, הג׳רוזלם פוסט, ישראל היום, מעריב, אתר וואלה, Y-net News, יתד נאמן, הפלס, פאנדר, TPS News Agency.
ד״ר ישראלי מופיע באופן תדיר כמומחה לזירה הבינלאומית בערוצי הטלויזיה והרדיו הלאומיים, כמו ערוצים 1, 2, 10, 9, 20, i24News, ערוץ הכנסת והערוץ האקדמי של אוניברסיטת חיפה, קול ברמה, ערוץ 7, ו Sputnik Radio. מאמרי הדעה והופעות הטלויזיה והרדיו של ד״ר ישראלי עוסקים בנושאים המתמודדים עם ביטחון ישראל ומדיניות החוץ שלה, המזרח התיכון והעולם הערבי, תוכנית הגרעין של איראן, מדיניות החוץ האמריקאית ומעורבותה במזרח התיכון.
בשנת 2008 השתתף ד״ר ישראלי בתוכנית המיוחדת ל״מדיניות ביטחון לאומי לארה״ב במאה ה-21״, שמומנה על-ידי קרן פולברייט ונוהלה על-ידי משרד המדינה האמריקאי. במהלך לימודיו לתארים השונים זכה ד״ר ישראלי במלגות הצטיינות ממכון דייוויס ליחסים בינלאומיים, מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומאוניברסיטת חיפה.

Photo: Shabi Kedem (http://shabi-kedem.com/)


תחומי הוראה ומחקר עיקריים

איראן
ביטחון
דיפלומטיה
המזרח התיכון
יחסים בינלאומיים
יחסים בינלאומיים
מודיעין
סכסוכים ומשברים - פתרון סכסוכים
פוליטיקה בינלאומית
קבלת החלטות
אסטרטגיה
טרור בינלאומי
תמורות במדיניות החוץ והבטחון של ישראל
תהליכי קבלת החלטות בענייני חוץ ובטחון בישראל
התמורות במזה"ת
מדיניות ארה"ב במזה"ת וקשריה עם ישראל