דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

פרופ' אלכס מינץ

English
פרופ' אלכס מינץ

בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה
ראש המכון למדיניות ואסטרטגיה (IPS); לשעבר דיקן בית הספר

פרטי התקשרות

מספר טלפון: 09-9527224
דוא''ל: mintz.alex@idc.ac.il

אודות

אלכס מינץ, מכהן כראש התוכנית לפסיכולוגיה פוליטית וקבלת-החלטות ;(POP-DM) עומד בראש התוכנית לשיווק פוליטי בתואר שני; ויושב ראש האגודה הישראלית למדעי המדינה. פרופ' מינץ משמש כיו"ר משותף של ועדת ההיגוי לפרויקט "תקווה ישראלית – לקראת סדר ישראלי חדש", בברכת נשיא המדינה. בעברו כיהן כראש המכון למדיניות ואסטרטגיה ,(IPS) עמד בראש כנס הרצליה (בין השנים 2014-2016) ושימש כדיקאן בית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה (בין השנים 2008-2014). פרופ' מינץ הינו חוקר בעל שם עולמי שזכה בפרסים היוקרתיים ביותר בעולם על מחקריו האקדמיים בקבלת החלטות בממשל ובפוליטיקה, פסיכולוגיה פוליטית, וניתוח מדיניות חוץ.

פרופ' מינץ נבחר לאחרונה כיושב ראש האגודה הישראלית למדע המדינה.
הוא שימש כעורך סדרת הספרים של הוצאת אוניברסיטת שיקגו היוקרתית במנהיגות וקבלת החלטות, וכעורך ראשי של כתב העת Political Psychology ומשמש כעורך, סגן עורך או חבר מערכת בשמונה כתבי עת בינלאומיים נוספים.

פרופ' מינץ הוא חתן פרס החוקר הבכיר המצטיין בעולם Distinguished Scholar Award מטעם האגף לניתוחי מדיניות חוץ באגודה הבינלאומית ליחסים בינלאומיים, וחתן פרס דויטש מטעם האגודה הבינלאומית ללימודים בינלאומיים עבור התרומה החשובה בעולם של חוקר עד גיל 40 לחקר היחב"ל.
הוא משמש כנשיא הסניף הישראלי של ארגון אקדמי המורכב מ13 חתני פרס נובל.

הקים את תוכנית התואר השני בממשל, מנהל את תכנית המחקר הייחודית בפסיכולוגיה פוליטית ואת פרויקט קבלת החלטות בממשל בבינתחומי.

ב2016 ייצא לאור ספרו החדש, על קבלת החלטות בממשל האמריקאי על כניסה ויציאה למלחמות: באפגניסטן, עירק, אירן, סוריה, ודעש, בהוצאת אוניברסיטת סטנפורד היוקרתית (עם קרלי ווין). ספרו על קבלת החלטות במדיניות חוץ (אותו כתב עם פרופ' דה-רואן) התפרסם ב2010 בהוצאת אוניברסיטת קיימברידג'.

השכלה

Ph.D., Northwestern University