דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

פרופ' עלי בוקשפן

English
פרופ' עלי בוקשפן

בית ספר הארי רדזינר למשפטים

פרטי התקשרות

מספר טלפון: 09-9527233
דוא''ל: bukspan@idc.ac.il

אודות

עלי בוקשפן מתמקד במחקר ובהוראה של דיני חוזים ודיני חברות. תחום מחקר והוראה מרכזי של בוקשפן עוסק בהיבטים המשפטיים של תופעת האחריות החברתית בעולם העסקי והוא כתב את הספר האקדמי-משפטי הראשון בישראל בנושא זה - "המהפכה החברתית במשפט העסקי" (בהוצאת המכון למחקרי חקיקה ולמשפט השוואתי ע"ש הרי ומיכאל סאקר, הפקולטה למשפטים האוניברסיטה העברית בירושלים, 2007).

במאמריו, עוסק בוקשפן, בין היתר, בדיני החוזים ודיני החברות ובקשרי הגומלין שלהם עם רעיונות חברתיים ואתיים, כמו גם בממשקיהם עם מערכות דינים נוספות, ביניהן דיני הגנת הצרכן, דיני העבודה, דיני איכות הסביבה ודיני המשפט הציבורי.

עלי בוקשפן הצטרף לבית הספר רדזינר למשפטים בשנת 1996, לאחר שהשלים את לימודי הדוקטוראט בבית הספר למשפטים באוניברסיטת הארוורד. את התואר הראשון השלים בהצטיינות באוניברסיטת תל-אביב בשנת 1991 במהלכם שימש גם כחבר מערכת וסגן עורך של כתב העת "עיוני משפט". עלי בוקשפן חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992 לאחר שהתמחה אצל נשיא בית המשפט העליון (בדימ.) מאיר שמגר ואצל ד"ר אמנון גולדנברג במשרד ש` הורביץ ושות`.

מרצה בתוכניות ובהשתלמויות מקצועיות (כגון: המכון להשתלמות שופטים, המכון להשתלמות עורכי דין של לשכת עורכי הדין בישראל, לשכת רואי חשבון, המרכז לאתיקה בירושלים (משכנות שאננים), המרכז להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי,לה"ב – הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב ומכון מגיד). בעבר, מנהל אקדמי של קורס דירקטורים ונושאי מישרה במסגרת המרכז להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי, ייסד ועמד בראש התוכנית הקלינית הראשונה שהוקמה במרכז הבינתחומי "התוכנית לסיוע משפטי ולמעורבות חברתית" ושימש כעורך הראשי של כתב העת "משפט ועסקים" בין השנים 2008-2011.

מכהן כיו"ר ועדת הרישיונות של בנק ישראל, כיו"ר הקרן למימון תובענות ייצוגיות במשרד המשפטים (תפקיד אשר בגינו הוענק לו אות יקיר תובענות ייצוגיות לשנת 2016), כחבר הוועדה המייעצת לעניינים בנקאיים של בנק ישראל, כיו"ר ועדת המשנה לנושא אתיקה בארגון מעלה וכחבר הועדה הציבורית לעדכון דירוג ומדד מעלה בבורסה לני"ע בת"א.

השכלה

S.J.D., Harvard University

תחומי הוראה ומחקר עיקריים

דיני חברות
דיני חוזים